2017-11-19

Renetta Jane & Michał Szczęsny

Z największą przyjemnością zapraszamy na wydarzenie, którego nie można przegapić.
Zaskakujący i na pewno nie do zapomnienia koncert, który wypełnią utwory autorskie oraz covery w totalnie zmienionych aranżacjach utworów artystów nowoczesnych, jak i już trochę starszych. Będzie trochę Niny Simone, trochę Jill Scott, Laura Mvula czy Feist.

Renetta Jane i Michał Szczęsny - akustycznie.

Poczas koncertu z duetem gościnnie wystąpi Paweł Piecuch - jeden z najlepszych polskich wokalistów, który zaśpiewa w duecie z Renetta Jane dwa utwory. 

Renetta Jane - ciemnoskora wokalistka pochodząca z Londynu posiadająca korzenie jamajskie. W swoim dorobku artystycznym ma występ na jednej z małych scen festiwalu Glastonbury. Po koncertach jakie ta znakomita wokalistka zagrała w Polsce podczas swoich poprzednich wizyt (Kalisz, Kielce, Warszawa, Białystok) przyszedł czas na Nowy Świat 44. 

Obecnie pracuje z Michałem Szczęsnym nad akustycznym wydawnictwem oraz nad solową Ep-ka z jednym z najbardziej znanych producentów w Londynie mającym na koncie współpracę m.in. Paolo Nutinim.

Michał Szczęsny - pomysłodawca i organizator siedmiu edycji festiwalu poświęconemu gitarze akustycznej „Fingerstyle Feeling” , na którym występują jedni z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie.
Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w sezonie 2011/2012.
Laureat T. Burton festiwal w Poznaniu (2010r.), wyróżnienie na Acoustic Guitar Battle w Słupsku (2010r.).
Posiada na swoim koncie występy podczas 52 i 53 Festiwalu w Opolu, Sopot SuperHit Festiwal oraz 10 edycji PaT na Stadionie Narodowym.
Współpracował m.in. z: Jon Gomm, Mike Dawes, Calum Graham, Maja Hyży, OCN - Ocean, Despina Pilavakis, Michal Atkins, Renetta Jane, Matt Rivers, Miss Sha, Okapi, Daniel Padim.

Więcej informacji wkrótce! Zapraszamy!